Jak pielęgnować włosy tuż po umyciu

Jeśli zależy Ci na ty, aby Twoje włosy były piękne i zdrowe, powinnaś nie tylko należycie o nie dbać stosując odpowiednie środki pielęgnujące. Powinnaś także zwracać uwagę na to, jak je traktujesz tuż po umyciu. Mokre włosy są bowiem jeszcze bardziej wrażliwe, między innymi na dotyk.

Dlatego pod żadnym pozorem nie powinnaś intensywnie wycierać ich ręcznikiem. Dużo lepszym rozwiązaniem dla kondycji Twoich włosów, będzie delikatne osuszenie ich na przykład bawełniany T-shirtem, który jest zdecydowanie łagodniejszy dla struktury włosa. Bawełna wchłonie wodę, jednak nie podrażni włosów.

Staraj się również od razu po umyciu, nie rozczesywać włosów. Pozostaw je do lekkiego wyschnięcia. Mokre włosy dużo łatwiej się plączą, przez co istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że szczotkując je, podrażnisz ich delikatną strukturę.

Jeśli zadbasz odpowiednio o pielęgnację mokrych włosów, możesz mieć pewność, że odwdzięczą Ci się one pięknym wyglądem. Będą zdecydowanie mniej podrażnione, a przez to zdrowe i zachwycające.

producent odzieży damskiej markowej Sukienki do biura
kancelariafavitor.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.