22 lutego 2024

KF

Uzbrojeni, więc bezpieczni

Jednym z najważniejszych atrybutów wolnego i bezpiecznego człowieka jest możliwość skutecznej obrony przed napastnikami i hamowanie działań przestępczych, które mogą zagrażać naszemu domowi, naszym bliskim i nam samym. Tyle model teoretyczny, ponieważ w praktyce wygląda to bardzo różnie i czasami nie najlepiej. Posiadanie broni w niektórych krajach jest jednym z praw obywatelskich – jest tak chociażby w Stanach Zjednoczonych, gdzie w wielu częściach kraju broń może mieć każdy dorosły obywatel.

Zwolennicy powszechnego dostępu do broni mają na poparcie swoich poglądów bardzo konkretne argumenty. Uważają oni, że w społeczeństwie, w którym każdy może mieć broń aktywność przestępców napotyka konkretną przeszkodę. Nie mogą być bowiem pewni, że za moment nie stracą życia z ręki uzbrojonego obywatela, który będzie bronił siebie lub stanie w obronie kogoś innego.

Dochodzi do swego rodzaju wyrównania szans, o którym nie ma mowy w krajach, w których dostęp do broni podlega daleko idącym ograniczeniom.

https://pakuten.pl/137-sukienki-dla-dziewczynek serwetki do restauracji
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.