16 lipca 2024

KF

Wychowanie psa jest bardzo ważne

Z pewnością nie raz mieliśmy możliwość zetknięcia się z różnymi psami, a to oznacza, że mieliśmy również możliwość spotkania się z ich różnym zachowaniem. Niektóre psy szły spokojnie, inne interesowały się wszystkim, co tylko pojawiały się na ich drodze, a niejednokrotnie też próbowały atakować inne psy czy ludzi. Warto wiedzieć, że takie zachowania nie zależą od rasy danego psa, ale od jego wychowania i socjalizacji. To oznacza, że jeśli pies zachowuje się agresywnie, jeśli skupiony jest na wszystkim dookoła, a nie na swoim właścicielu, to gdzieś ta socjalizacja i wychowanie nie odbyły się tak, jak powinny. Może się wówczas okazać, że konieczne będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, albo przynajmniej sięgnięcie po dobrą literaturę, która pomoże nam poradzić sobie z tym problemem.

Jak to wygląda?

Jeżeli widzimy, że nasz pies podczas spaceru interesuje się każdym mijanym psem czy człowiekiem, to oznacza, że powinniśmy zacząć treningi, które oduczą go takiego zachowania. Na początek możemy sięgnąć po różnego rodzaju książki czy filmiki instruktażowe, na których będziemy mieli pokazane, w jaki sposób ćwiczyć z naszym psem, aby oduczyć go takich zachowań. Oczywiście musimy pamiętać, aby być tutaj konsekwentnym, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że taki trening przyniesie spodziewane rezultaty, a spacery z naszym pupilem zaczną sprawiać nam radość i staną się prawdziwą przyjemnością. Jeśli jednak okaże się, że nasze starania nie przynoszą żadnych rezultatów, to wówczas powinniśmy się zastanowić, czy nie zapisać się z naszym czworonożnym przyjacielem na odpowiednie szkolenie. Wówczas będziemy pod okiem specjalisty w tym zakresie, wydawać naszemu psu komendy, a on będzie się uczył, w jaki sposób ma na nie reagować.

Dodatkowo jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakim głosem są one wydawane i w jaki sposób, ponieważ w przypadku psów, to nie samo słowo, ale sposób jego wypowiadania, jest najważniejszy. Poza tym, podczas takiego szkolenia będziemy też pracowali nad naszą postawą i jeśli będzie coś co powinniśmy zmienić, to zostaniemy o tym poinformowani.

www.staremiasto-wroclaw.pl

Są różne ośrodki szkoleniowe

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz pies będzie dobrze wychowany, że będziemy potrafili nad nim zapanować, a na spacerach będzie skupiony przede wszystkim na nas i naszych komendach, to powinniśmy skorzystać z oferty profesjonalnych szkoleń. Miejsc, w których możemy odbyć takie szkolenia jest naprawdę sporo, a to oznacza, że powinniśmy się im dokładnie przyjrzeć, sprawdzić jaką mają ofertę i do psów w jakim wieku jest ona kierowana, a także zobaczyć jaką mają one opinię. Im więcej rzeczy będzie nam się podobało w przypadku danego ośrodka szkoleniowego, tym większa będzie szansa, że czas tam spędzony zaowocuje świetnie ułożonym psem, który będzie mógł być wzorem dla innych psów.

Warto zobaczyć jakie mamy ośrodki szkoleniowe, ale także możemy popatrzeć na różnego rodzaju filmiki instruktażowe, które pokażą nam co zrobić, abyśmy potrafili lepiej panować nad naszym psem i żeby wytworzyła się pomiędzy nami lepsza więź.

Długie skarpetki damskie biustonosze damskie
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.