15 sierpnia 2022

KF

Wspinaczka

Jednym z najbardziej ekstremalnych i wyczerpujących sportów jest wspinaczka. To sposób na przezwyciężenie swoich lęków, znalezienie wewnętrznej odwagi i często przekroczenie samego siebie.

Wspinaczkę definiuje się jako poruszanie się na terenie, który jest stromy na tyle, że dla utrzymania równowagi konieczne jest użycie co najmniej rąk. Kiedyś uznawana za aktywność przestrzenną – obecnie nastąpiło przesunięcie, w związku z pojawieniem się licznych sztucznych ścianek wspinaczkowych, które na szczęście nie wyparły tradycyjnej wspinaczki, która była jednocześnie aktywnością na poły turystyczną.

Wspinaczka to bardzo wyczerpujące przedsięwzięcie i wie o tym każdy, kto chociaż raz chodził po górach. Wymaga ona nie tylko doskonałej wydolności fizycznej, ale także siły (głównie rąk) i bardzo dobrego poczucia równowagi.

Wspinacz musi wykazać się również spokojem i opanowaniem, gdyż ryzyko, które podejmuje np. decydując się na wspinaczkę jedynie z własną asekuracją musi być minimalizowane przez jego przygotowanie i doświadczenie.

https://pakuten.pl/105-sukienki-na-sylwestra
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.