Wspinaczka

Jednym z najbardziej ekstremalnych i wyczerpujących sportów jest wspinaczka. To sposób na przezwyciężenie swoich lęków, znalezienie wewnętrznej odwagi i często przekroczenie samego siebie.

www.brukarstwo-bratbruk.pl

Wspinaczkę definiuje się jako poruszanie się na terenie, który jest stromy na tyle, że dla utrzymania równowagi konieczne jest użycie co najmniej rąk. Kiedyś uznawana za aktywność przestrzenną – obecnie nastąpiło przesunięcie, w związku z pojawieniem się licznych sztucznych ścianek wspinaczkowych, które na szczęście nie wyparły tradycyjnej wspinaczki, która była jednocześnie aktywnością na poły turystyczną.

Wspinaczka to bardzo wyczerpujące przedsięwzięcie i wie o tym każdy, kto chociaż raz chodził po górach. Wymaga ona nie tylko doskonałej wydolności fizycznej, ale także siły (głównie rąk) i bardzo dobrego poczucia równowagi.

Wspinacz musi wykazać się również spokojem i opanowaniem, gdyż ryzyko, które podejmuje np. decydując się na wspinaczkę jedynie z własną asekuracją musi być minimalizowane przez jego przygotowanie i doświadczenie.

http://stomatologiczne.net.pl/zeby/