24 kwietnia 2024

KF

Systemy i instalacje alarmowe

Systemy alarmowe możemy podzielić na dwa rodzaje: włamaniowy oraz przeciwpożarowy.

Obsługa systemów alarmowych nie jest skomplikowana polega na aktywowaniu i dezaktywowaniu poprzez wpisanie odpowiedniego kodu zabezpieczającego z pozycji klawiatury na panelu alarmu.

Jeśli chodzi o alarmy przeciwwłamaniowe od momentu ich wprowadzenia użytkownik ma określony czas na zamknięcie obiektu, w przypadku aktywacji oraz określony czas na wpisanie kodu przy dezaktywacji.

Jeśli zrobi to w dłuższym czasie lub też pomyli kod alarm zostanie uruchomiony.

W przypadkach, kiedy nad systemem alarmowym sprawuje pieczę firma ochroniarska otrzymuje informację o jego włączeniu i w zależności od wcześniejszych ustaleń zjawia się na miejscu lub też dzwoni w celu sprawdzenia czy uruchomienie alarmu nie jest przypadkowe.

Co wchodzi w skład instalacji alarmowej? Centrala, która odpowiedzialna jest za sterowanie całego układu, klawiatura, na której wprowadzany jest szyfr do aktywacji i dezaktywacji, sygnalizatory, czyli różnego rodzaju urządzenia informujące o działaniu systemu, moduł GSM, pilot, który umożliwia włączenie alarmu w niebezpiecznej sytuacji, kiedy alarm został wyłączony wcześniej za pomocą klawiatury.

Instalacją systemów alarmowych zajmują się albo firmy ochroniarskie, które dodatkowo nadzorują stan techniczny oraz reagują na alarm albo firmy zajmujące się tylko sprzedażą oraz montażem natomiast nie reagują już w przypadku załączenia alarmu – tak jest najczęściej w przypadku alarmów dla osób prywatnych.

pakuten.pl
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.