6 czerwca 2023

KF

Przy wychowaniu psa możemy skorzystać z pomocy

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że z psami jest trochę tak jak z dziećmi. Jeśli chcemy, aby były dobrze wychowane, aby wiedziały w jaki sposób mają się zachowywać, co im wolno, a czego nie, to musimy na początek poświęcić sporo czasu na ich wychowywanie. W tym procesie powinniśmy być przede wszystkim zdecydowani, konsekwentni, ale też musimy pilnować, aby wszyscy członkowie rodziny przestrzegali tych samych zasad. Jeśli jedna osoba będzie pozwalała psu na spanie w łóżku czy wskakiwanie na sofę, a druga będzie mu tego zabraniała, to możemy być pewni, że pies będzie zdezorientowany i wówczas to jego wychowanie nie będzie przebiegało tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Jak to ma wyglądać?

Zanim weźmiemy do domu psa, powinniśmy się jak najdokładniej do tego przygotować. Tak, abyśmy wiedzieli czego możemy się spodziewać, ale również żebyśmy wiedzieli, w jaki sposób mamy się zachowywać, jak mówić do psa, aby mieć pewność, że będzie on wykonywał nasze polecenia. W tym celu możemy sięgnąć po różnego rodzaju książki, jak i filmy instruktażowe, w których będziemy mieli pokazane zarówno to, co jest konieczne przy wychowywaniu psa, jak i to, czego powinniśmy unikać. Z pewnością komendy powinniśmy wypowiadać głosem spokojnym, ale jednocześnie zdecydowanym i mocnym. Dodatkowo powinny być one krótkie, bo wówczas psu łatwiej będzie je skojarzyć.

Za każde dobrze wykonane zadanie, powinniśmy psa nagradzać odpowiednimi smakołykami czy entuzjastyczną pochwałą słowną połączoną z głaskaniem. Wówczas pies będzie sobie utrwalał, że dane zachowanie spotyka się z nagrodą, a co się z tym wiąże, szybko sam zrozumie, że takie zachowanie po prostu mu się opłaca.

Co jeśli nie potrafimy samodzielnie się tym zająć?

Mimo naszych starań pies nie słucha nas tak, jakbyśmy tego oczekiwali? Mamy problem, żeby utrzymać go na smyczy podczas spaceru, albo nie odpowiada nam jego zachowanie, gdy przyjmujemy gości? W takich momentach warto skorzystać z pomocy specjalistów. Możemy zapisać się z psem na szkolenie do odpowiedniego ośrodka, gdzie będziemy mogli porozmawiać z takimi trenerami psów, zobaczyć jak oni się zachowują, a co więcej będziemy sami mogli popracować z psem pod ich czujnym okiem. Ale możemy się również umówić na indywidualne zajęcia z takim behawiorystą. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przez cały czas będzie on skupiony na nas i na naszym pupilu. Może się okazać, że początkowe szkolenie będzie się odbywało jedynie między trenerem a naszym psem, a dopiero w późniejszym czasie będziemy włączeni do tych szkoleń. Najważniejsze jednak jest to, że jeśli uważamy, że nasza więź z psem nie jest zbyt silna, jeśli nie odpowiadają nam niektóre zachowania naszego czworonoga, to jak najszybciej powinniśmy poszukać pomocy specjalisty, który pokaże nam jak nad tym wszystkim panować i w jaki sposób wypracowywać z psem pożądane zachowania. Warto zobaczyć jak powinien przebiegać trening psa, abyśmy mieli pewność, że przyniesie on jak najlepsze rezultaty.

Jeśli oglądanie filmików instruktażowych i czytanie odpowiednich książek nie przyniesie spodziewanych rezultatów, to wówczas powinniśmy sięgnąć po pomoc specjalistów w tej dziedzinie.

https://pakuten.pl/91-bluzki-hiszpanki https://www.cellbes.pl/kobiety-produkty-sukienki-17372/
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.