9 grudnia 2023

KF

Nurkowanie

Woda to żywioł wyjątkowy z różnych względów. Turyści uwielbiają pływać w ciepłej wodzie, ale tak naprawdę przebywanie pod wodą powoduje, że odkrywamy świat nam nieznany i niedostępny. Nurkowanie to trudna i wymagająca dyscyplina.

Istnieją różne typy nurkowania, które uzależnione są przede wszystkim od jego celów. W zależności od tego, jakie warstwy świata podwodnego chcemy zwiedzić. Najbardziej chyba ekstremalnym sposobem jest tzw.

nurkowanie bezdechowe, a więc polegające na zatrzymaniu powietrza w płucach i zanurzeniu się pod powierzchnię wody. Jest to dyscyplina, która wymaga najwięcej umiejętności, gdyż już na poziomie czterech metrów pod wodą zachodzą zmiany w objętości powietrza zatrzymanego w płucach. Jedynie solidny trening i przygotowanie na zmiany otoczenia i to, co może nas spotkać pod wodą może umożliwić nam tego typu nurkowanie.

Poza ekstremalnym bezdechowym nurkowaniem istnieje wiele innych sposobów na zanurzenie się pod wodę, które umożliwiają obserwację życia podwodnego. Ciekawostką jest, że niemowlęta bardzo dobrze czują się w wodzie i… potrafią pływać.

bielizna damska www.catonpillar.pl
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.