2 kwietnia 2023

KF

Jaki powinien być dobry fryzjer?

Fryzjer to z pewnością jeden z tych zawodów, który to ciągle jest zbyt mało doceniany. Większość osób postrzega fryzjerów raczej jako rzemieślników wykonujących cały czas te same wyuczone podcięcia. Jest to jednak niezwykle krzywdzące, ponieważ większość fryzjerów jest tak naprawdę niezwykle kreatywnymi i wartościowymi artystami. W związku tym, dobrze jest od czasu do czasu zaufać doświadczeniu fryzjera i poprosić o obcięcie, które będzie podkreślać naszą urodę. Fryzjerzy znają się zwykle na dobieraniu fryzur do typów urody, rodzaju włosów czy też kształtu twarzy.

soflow

Zaufanie im będzie w tej materii dobrym rozwiązaniem, które to może zaowocować naprawdę fantastyczną fryzurą. Oczywiście nie wszyscy fryzjerzy są sobie równi. Jak znaleźć tego najlepszego? Przede wszystkim warto oglądać prace danego fryzjera, jego portfolio czy też pytać o zdobywane certyfikaty i nagrody. Dobrym wyznacznikiem jest też po prostu duża kolejka i możliwość umówienia się na obcięcie dopiero za kilka miesięcy. Obecnie wielu stylistów fryzur prowadzi konta w mediach społecznościowych dzięki czemu jeszcze łatwiej jest śledzić ich pracę.

Wrzucają oni bowiem zdjęcia wykonanych fryzur lub zabiegów, często zestawiając zdjęcia z przed i po.

Cechy profesjonalnego fryzjera

Dobry fryzjer to przede wszystkim taki, który będzie posiadał wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. To właśnie na drodze porozumiewania się z klientem ustala się to, co będzie się robić z jego włosami. Umiejętność uważnego słuchania, a także wyciągania wniosków są tutaj zatem kluczowe. Poza tym, fryzjer powinien też umieć wyrazić swoje zdanie, nawet jeśli miałoby być sprzeczne z opinią klienta.

Eksperckie podejście może bowiem uratować czasem fryzurę klienta, jeśli ten wymarzyłby sobie coś, co po prostu byłoby niemożliwe do osiągnięcia. Dodatkowo, świetny fryzjer to również osoba kreatywna i otwarta na nowe pomysły. Oczywiście comiesięczne podcinanie końcówek włosów czy też skracanie męskich fryzur nie dają zbyt dużego pola do popisu. W przypadku farbowania i metamorfoz jest jednak całkowicie inaczej, ponieważ to właśnie wtedy fryzjerzy mogą wspiąć się na wyżyny swojej kreatywności i wyobraźni. Z jednej strony muszą wysłuchać propozycji klientów, z drugiej jednak mogą proponować własne rozwiązania.

To właśnie takie współprace powodują niezwykłe efekty w postaci nietuzinkowych fryzur i ich kolorów. Warto zatem czasem zrezygnować ze swoich utartych oczekiwań, na rzecz większej swobody działania doświadczonego fryzjera.

telimena https://www.sukienkimm.pl/sukienki-czarne/
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.