9 grudnia 2023

KF

Jak budować szczęście w związku

Związek to stan o który trzeba niezmiennie dbać i pielęgnować. Dwoje ludzi, którzy postanawiają się związać muszą zdawać sobie sprawę z tego, czego dokładnie oczekują. Jeśli jest to chwilowa, ulotna znajomość i uczucie – nie ma sensu zastanawiać się nad poczuciem szczęścia. Ono i tak się odnajdzie. Choć będzie trwało krótką chwilę, a potem ktoś na tym ucierpi, bo się przyzwyczai, czy się zakocha. Nie mniej jednak mowa o związkach, o które ludzie walczą i chcą dążyć do ich najtrwalszych odmian. Jeżeli dopadnie nas kryzys warto przekonać się do terapie małżeńskie szczecin .

Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie może prowadzić do stworzenia szczęśliwego stanu pomiędzy dwojgiem ludzi na dłużej:

  • Rozmowa to źródło udanego związku. Jest tez najczęstszym powodem dla którego te się rozpadają. Niestety, ludzie w dzisiejszych czasach coraz częściej nie mają czasu na rozmowę lub unikają jej dla poczucia własnego komfortu. Nie mniej jednak odpowiednia komunikacja może zapewnić niebywałe efekty, dzięki którym partnerzy będą się doceniać i rozumieć. Pytanie o marzenia, plany, cele, czy uczucia drugiej osoby to niemalże konieczność;
  • Warto stworzyć coś w rodzaju rytuałów. Każdy związek powinien mieć dla siebie czas, w którym dba się o jego trwałość.

    Chodzi o to, aby przestrzegać zasad ustalonych wcześniej. Przykładowo – każde sobotnie popołudnie poświęcone jest wspólnym spacerem po parku, czy obejrzeniem nowego filmu;

  • Detale budują cały świat. Podobnie jest w miłości. Warto się dotykać, całować na pożegnanie, przytulać na powitanie, uśmiechać na dzień dobry. Wszystko to należy robić w totalnym skupieniu na drugiej osobie, patrząc jej głęboko w oczy. To sprawi, że dwoje ludzi bardziej się do siebie przywiąże, a relacja będzie trwalsza i głębsza na długie lata.

.

telimena https://zmysly.pl/
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.