Ekonomia to nie tylko paliwo

Podczas długich tras koszty paliwa są szczególnie ważne. Jeżeli codzienne pokonujesz dziesiątki a nawet setki kilometrów, benzyna lub olej napędowy to duża część kosztów związanych z eksploatacją auta.

choroby-zawodowe.cukrzycy.net.pl

Jednak nie tylko to należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz dokonać ekonomicznego zakupu. Wśród kierowców wciąż utrzymuje się pogląd, że ekonomiczne auto to takie, które mało pali.

Nic bardziej mylnego! W końcu to tylko jedna z wielu inwestycji. Niby wszyscy zdajemy sobie sprawę, że trzeba opłacić ubezpieczenie, a różne auta charakteryzują się odmienną awaryjności i z jednymi modelami trzeba częściej jeździć do serwisu, z innymi rzadziej.

Jednak podczas zakupów zaskakująco często kierowcy zapominają o wzięciu pod uwagę tych czynników. Co jeszcze powinieneś wkalkulować w koszty? Na pewno to, jak auto traci na wartości w trakcie eksploatacji.

Dla różnych aut szacuje się odmienne kwoty – jeśli samochód traci mniej, to znaczy, że będziesz mógł w przyszłości sprzedać pojazd za większą sumę. To również oszczędność.

atlas miniciągnik naprawa Uniewersalny olej spirax s4 txm do maszyn rolniczych