9 grudnia 2023

KF

Dane osobowe, a wakacje – o czym należy pamiętać

Wakacje to bardzo szczególny czas, który prężnie działa pod hasłem relaksu i odprężenia. Ludzie odpoczywają od pracy, decydują się wyjechać daleko od domu, korzystając z cudów pogody i wolnych dni. Okazuje się jednak, że na wakacjach dość szczególnie można narazić się na działanie oszustów.

Euforia w jakiej są wówczas ludzie sprawia, że niekoniecznie dbamy o takie kwestie jak bezpieczeństwo danych osobowych, czy nas samych. Ochrona na wakacjach. O czym pamiętać, aby być zabezpieczonym:

 • W dobie dzisiejszego internetu i prężnie działających social media, ludzie coraz częściej wstawiają zdjęcia i chwalą się wakacjami w dalekich krajach.

  Okazuje się, że jest to idealne źródło wiedzy dla złodziei, którzy śledząc dany profil – dobrze wiedzą, że np. cała rodzina wyjechała daleko i dom stoi pusty. Nie ma lepszej sytuacji.

  Zwłaszcza jeśli na zdjęciach dodaje się opis, który wyraźnie wskazuje od kiedy jesteśmy na wakacjach, gdzie dokładnie, kiedy wrócimy. Dane osobowe, czyli w tym wypadku profile w mediach społecznościowych muszą być chronione. Tego dokonać mogą jednak sami użytkownicy.

  Jeśli nie chcą ochrony i prywatności – to do takich sytuacji będzie dochodziło;

 • Decydując się na wakacje z biurem podróży, często wymagane jest podawanie wszelakich danych osobowych. Należy jednak zastanowić się dwa razy, zanim poda się wszelkie detale i informacje. Po powrocie z takich wakacji okazuje się, że np.

  https://amica-group.com/news-details/induction-hob-manufacturers

  dostajemy kolejne oferty z biura na adres, który podawaliśmy przy podpisywaniu umowy. Na końcu każdej umowy z reguły jest do zaznaczenia kratka, mówiąca o wykorzystaniu danych w późniejszym czasie w celach marketingowych – wcale nie trzeba jej zaznaczać.

.

https://pakuten.pl/27-sukienki domowykomfort.pl
© kancelariafavitor.pl | Newsphere by AF themes.